Uz nove mobilne tarife, Hrvatski Telekom je otkrio i kakve su navike korištenja pametnih telefona u Hrvatskoj.
U Hrvatskoj pametni telefon ima više od polovice korisnika mobilnih usluga (55%), što je za 20 postotnih bodova više nego prije godinu dana ranije, pokazuju podaci istraživanja agencije GfK. Očekivano, gotovo svi mlađi od 35 godina imaju pametni telefon. Gledajući sveukupnu populaciju koja koristi pametni telefon, gotovo svi (92%) koriste internet na mobilnom telefonu, a među njima je gotovo 30% koji koriste 4G mrežu. 70% korisnika surfa na smartfonu duže od 30 minuta dnevno, a mlađi od 24 godine su zastupljeni s čak 91%. Mobilni internet koristi se za četiri do pet usluga: više od 45 posto za društvene mreže i za surfanje internetom, 32 posto ga koristi za gledanje video zapisa i slušanje glazbe te slanje i primanje elektroničke pošte.
Što se tiče količine prenesenih podataka, prosjek kod privatnih korisnika tijekom jednog mjeseca je oko 1 GB dok poslovni korisnici prenesu nešto više od 1 GB podataka mjesečno.
Istraživanje korištenja aplikacija po hrvatskim regijama je pokazalo da Zagrepčani pametne telefone koriste intenzivnije nego korisnici u drugim regijama - najčešće koriste navigaciju, sportske i financijske aplikacije i novosti. Stanovnici Sjeverne Hrvatske najčešće koriste navigaciju na mobitelima i čitaju vijesti, u Istri i Primorju prati se vremenska prognoza te koriste aplikacije za izlaske i zabavu te za zdravlje i fitnes. Dalmatinci koriste najmanje aplikacija, najmanje su na društvenim mrežama, a i najmanje im trebaju, budilica, vremenska prognoza i navigacija. Slavoncima najmanje trebaju aplikacije za zdravlje i fitnes.
Prema spolu, žene više nego muškarci koriste aplikacije za zdravlje i fitness, glazbu i vremensku prognozu, dok muškarci preferiraju poslovne i financijske aplikacije, navigaciju i vodiče, a posebno sport, koji je šest puta popularniji kod muškaraca nego kod žena. Tinejdžeri su najčešće na društvenim mrežama i slušaju glazbu, stariji od 35 godina prednjače po uporabi poslovnih aplikacija i praćenju portala s vijestima , dok su stariji od 45 godina skloniji financijskim aplikacijama, navigaciji i vremenskoj prognozi.
HT svojim korisnicima želi ponuditi što veću pokrivenost signalom mobilne 4G mreže tako da uz ulaganje od 1,3 milijardi kuna do kraja ove godine signalom žele pokriti 60% populacije, s dostupnom brzinom u downloadu do 150 Mb/s. Predstavili su i nove tarife pod nazivom Najbolja tarifa koje nude privatnim korisnicima u cjenovnom rangu od 59 do 399 kuna (Mala, Start, Pričam, Surfam, Imam sve, Premium i Tarifa za mlade) i poslovnim korisnicima (Mala+, Start+, Pričam+, Surfam+, Imam sve+, Traveler+, Premium+, Executive+), s cijenom mjesečne naknade od 59 do 499 kuna.
Odabirom Najbolje tarife korisnici dobivaju 4G brzinu (osim korisnika u najmanjoj Maloj tarifi), a najveću brzinu do 150 Mb/s mogu koristiti korisnici tarifa Imam sve i Premium tarife. U promotivnom periodu svi korisnici koji odaberu Surfam tarifu imat će brzinu do 150 Mbit/s.
U tarifama Surfam i Pričam korisnici mogu odabrati jednu od dodatnih usluga uključenih u mjesečnu naknadu (MAXtv2go basic paket, Navigaciju ili Pomoć na cesti). U višim tarifama korisnici biraju jednu od šest usluga (dodatno mogu izabrati između MAXtv2go sportskog paketa, Deezera i Lookout zaštite), a korisnik dodatnu opciju može zamijeniti s drugom opcijom nakon šest mjeseci.
Nadalje, nove Najbolje tarife nude mogućnost spajanja više govornih i mobilne net tarifa u grupnu tarifu kako bi se ostvario popust na svaki pojedinačnu tarifu.
Poslovnim korisnicima se nudi viša razina sigurnosti i veći prostor za pohranu tako da korisnici mogu imati svoje dokumente i prezentacije na svojem mobilnom uređaju, a osigurano je i mobilno plaćanje.