Novosti
Savjeti pri kupnji rabljenog iPhone telefona Savjeti pri kupnji rabljenog iPhone telefona Savjeti pri kupnji rabljenog iPhone telefona Savjeti pri kupnji rabljenog iPhone telefona Savjeti pri kupnji rabljenog iPhone telefona
Ocijeni novost:

Savjeti pri kupnji rabljenog iPhone telefona

Autor: | 14.07.2016 u 16:52

Apple iPhone mobiteli jako dugo drže vrijednost i kao polovni telefoni. Obratite pozornost na naše savjete.


Pogledate li oglasnike, vidjet ćete kako su i stari, rabljeni iPhone telefoni vrlo popularni, a dobro drže i cijene. Nećemo sada ulaziti u isplativost kupnje rabljenog telefona, ali ćemo vam dati savjete za kupnju polovnog iPhone telefona.



Ekran je najčešći dio koji stradava kod telefona, a kako su iPhone telefoni uglavnom skliski onda možete očekivati i da su završili na podu. Nakon razbijenog ekrana vlasnici najčešće mijenjaju ekran, ali ne kupuju svi originalni ekran nego se vrlo često u kućnoj radinosti, uz YouTube video filmove i jednostavan alat koji ćete dobiti od prodavača ekrana, obavlja zamjena. Provjerite koliko su udaljeni rubovi ekrana od kućišta odnosno jesu li podjednako udaljeni, zatim provjerite senzor blizine jer se pri telefoniranju ekran mora isključiti dok jeftine kopije ili blokiraju senzor u radu ili pak pri padu senzor bude oštećen. Nadalje, ako je ekran napuknuo, najvjerojatnije će se ta crta tijekom vremena rastegnuti po cijelom ekranu.


Na ekranu provjerite postoje li mrtvi pikseli.



Home tipke za paljenje i gašenje telefona vrlo su često slaba točka pa dobro provjerite njihovu funkcionalnost jer ako jače morate pritisnuti tipku onda je to jasan znak da će tipka uskoro prestati djelovati i da ćete morati odnijeti telefon na servis. Pregledajte i senzor otiska prsta, ukoliko postoji.



Računi preko kojih je mobitel bio prijavljen na iTunes su često puta prepreka da se ukradeni ili na cesti pronađeni iPhone koristi - zaštita je vrlo jaka i najčešće nećete moći otključati telefon bez poznavanja lozinke pa nemojte nasjesti na prodavače koji vam prodaju tako zaključan mobitel s prijedlogom da u kvartovskom servisu otključate zaštitu za stotinjak kuna.


Predlažemo i da provjerite radi li se o ukradenom mobitelu čija je krađa prijavljena - na Apple Activation Lock status tool možete unijeti IMEI broj telefona ili serijski broj pa ako je prodavatelj zaista vlasnik telefona onda nema razloga da vam ne dopusti provjeru.


Isprobajte i zvuk iz slušalica, provjerite dolazi li do prekida, a obratite pozornost i na kvalitetu samih slušalica te radi li se o originalnim kao i punjač koji dobijete uz telefon.


Možda je telefon bio u vodi ili smočen, a posljedice ćete imati tek nakon određenog vremena što vlaga počne djelovati na spojeve i pojavi se korozija. Kod modela iPhone 6s i iPhone 6s Plus indikator vlage se nalazi unutar utora za SIM karticu.


Apple iPhone mobiteli su vrlo često kodirani na određenu mrežu pa sa svojom SIM karticom provjerite jel telefon radi i omogućuje pozive. Nazovite svojeg prijatelja i testirajte zvuk i kvalitetu poziva. Isprobajte tipke za glasnoću te promijenite glasnoću zvuka, jer možda tipke nisu funkcionalne.



Ukoliko telefon kupujete s inozemnih oglasnika tako da telefon prije kupnje ne možete niti vidjeti niti isprobati, provjerite radi li telefon na našem standardu jer ako kupujete iPhone iz SAD-a onda postoji mogućnost da je namijenjen CDMA mrežama dok se u Hrvatskoj koristi GSM standard. Čak ako i radi na GSM standardu, obratite pozornost na LTE podršku kako ne biste bili u situaciji da možete koristiti samo spori EDGE prijenos podataka, a ne i 3G i 4G. Postoje modeli koji se prodaju u Kini pa je i to opasna zona. Uglavnom, telefon mora raditi na domaćim frekvencijama, a najlakši način je provjeriti podoznaku modela telefona (na primjer, A1633, A1687, A1688 itd). U domaćim trgovinama provjerite točnu oznaku iPhone modela (pri tome ne mislimo na oznake iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 6...).


 


Apple

Komentari

Trenutno nema komentara.

Odgovori


Moglo bi te i ovo zanimati...
 

Apple

Najbolji featuresi koje donosi novi iOS 10.2