Novosti
HAKOMetar - izmjerimo svoje brzine
Ocijeni novost:

HAKOMetar - izmjerimo svoje brzine

Autor: | 12.11.2012 u 7:14

HAKOM je predstavio svoj službeni mjerač brzine pristupa Internetu. U ovom tekstu donosimo detaljan opis kako HAKOMetar radi i koji su naši rezultati.


HAKOMetar je nešto što je u biti san svakog korisnika čije korištenje Interneta nije svedeno na samo pregledavanje mreže svih mreža. On je napravljen iz razloga da bi oni čim prije mogli saznati brzinu svojeg pristupa Internetu – neovisno o kakvom se tipu korisnika radi.



Prvo je potrebno prihvatiti uvjete korištenja ...


Aplikacija će prvo od vas tražiti da prihvatite uvjete korištenja te upišete potrebne podatke kao što su ime, prezime, adresa i ime teleoperatera kojeg koristite. Sve normalno, sve OK – jedino za one koji su malo odviše paranoični ovo može predstavljati problem. Nemojte opterećivati mrežu – nemojte dakle ništa preuzimati ili pregledavati na Internetu.


Termin za mjerenje je od 19 do 23 sata, a sva ostala mjerenja neće biti uvažena (ona koja su izvan termina). Dakle, postoji opcija započinjanja novog ciklusa te nastavak mjerenja. Svakako, izabrati ćemo novo mjerenje.



Obavezna polja morate ispuniti budući da su odgovorna za ispravan rad HAKOMetra ...


Usput moramo dodati kako ćete na početku dobiti određeni kod koji možete upisati za nastavak mjerenja (identifikator kojeg ste dobili prilikom prvog mjerenja te je zapisan u datoteci  "/Users/ImeKorisnika/HAKOMetar "– u nazivu datoteke je datum i vrijeme prvog pokretanja aplikacije.


Pritiskom na gumb "START" počinje mjerenje, a ono će ispisati ime vaše mrežne kartice, datum, primarni te sekundarni DNS, ali i aktivne mrežne komponente te veze. Zanimljivo.


Aplikacija izgleda veoma arhaično no vidi se da se vrijeme nije ulagalo u sučelje koliko u stabilnost rada. HAKOMetar radi stabilno i bez bugova te odlično opisuje radnje koje se izvršavaju (npr. RTT vrijeme, PING i slično). Ukoliko bude problema, za razliku od ostalog softvera ovog tipa – HAKOMetar će precizno reći gdje je problem.



Rezultat ...


Tu dolazimo i do druge stavke – ovo je domaći proizvod koji treba podržati. Iako su ovakve aplikacije lako dostupne krajnjem korisniku – HAKOMetar odlično mjeri brzinu Interneta pa je tako pogodio i ovaj put – 3,27 Mbit/s.


Naravno, prikazati će se i ukupni download koji je u našem slučaju iznosio 5,73 MB. Iako je tehnički moguće preciznije odrediti brzinu pristupa Internetu, ovo je i više nego dovoljno.


Lakoća korištenja, kao što možete vidjeti – je na visokom levelu. Naime, i najveći laici bez problema mogu pokrenuti HAKOMetar i koristiti njegovu uslugu. Čitanjem dokumentacije korisnik vulgaris može sve što i ekspert. Odlično – ovo je i bila poanta aplikacije.



Automatski vam javlja da je inačica koju koristite već stara ...


HAKOMetar će vas čak upozoriti (odmah pri pokretanju) ako postoji novija inačica aplikacije. Ipak, morati ćete je ručno preuzeti jer automatsko ažuriranje nije moguće. Savršeno – nema više zamornih nadogradnji po principu "klikni na about i odi na upgrade" – sve je automatski.


Ako nečem moramo prigovoriti to je sučelje i manjak opcija. HAKOMetar sa sobom ne donosi nikakve dodatne funkcije podešavanja, a estete će naravno – imati problema s ne suviše atraktivnim sučeljem.


Sve u svemu radi se o odličnoj domaćoj aplikaciji koje se ne bi posramili niti najvrsniji programeri na svijetu. Svakako se zaputite na službene stranice HAKOM-a i preuzmite te isprobajte novi HAKOMetar.


Info

Komentari

Trenutno nema komentara.

Odgovori


Moglo bi te i ovo zanimati...
 

Info

Croadria predstavila odličan affiliate program