LG će 28. travnja 2015. u Londonu predstaviti svoj novi flagship za ovu godinu, model G4. Pogledajmo unatrag što su sve prethodnici donijeli.
U kolovozu 2012. godine LG je predstavio model Optimus G. Godinu dana poslije, na modelu G2 nestala je oznaka Optimus te od tog trenutka LG kreće jednostavnije označavati svoje najjače modele, a u međuvremenu širi obitelj i na Flex obitelj, uz G Pro obitelj.
LG Optimus G je za svoje vrijeme bio vrlo napredan uređaj, a nastavak je to bio naprednih modela koje je LG tijekom tih godina predstavljao – na primjer, prvi mobitel na svijetu s dvojezgrenim procesorom bio je LG Optimus 2X (krajem 2010. godine), a prvi mobitel s 3D ekranom koji se gleda bez 3D naočala i koji je snimao 3D video bio je LG Optimus 3D (početak 2011. godine).
LG Optimus G je imao 4,7 inčni ekran s rezolucijom tipičnom za to vrijeme – 768 x 1280 piksela, četverojezgreni procesor Krait na maksimalnom taktu do 1,5 GHz. Memorija je odličnih 2 GB tako da se ovaj model i danas može bez ikakvih problema može koristiti s većinom najjačih aplikacija. Kamera je imala 13 megapiksela, a prednja 1,3 megapiksela; blo je to vrijeme kada nitko nije koristio prednju kameru. Baterija od 2100 mAh nije bila promjenjiva, a nije bilo niti proširive memorije od 32 GB.
U kolovozu 2013. godine u New Yorku je LG predstavio model G3, a premijeri u Americi jedini je iz Hrvatske prisustvovao uživo novinar Mobila, autor ovog članka. Tada nas je oduševila pokrivenost prednje površine ekranom dijagonale od 5,2 inča (75,9%), ekran je bio FUll HD na dijagonali od 5,2 inča. Bio je to službeno prvi model na svijetu s novim Snapdragonom 800, prvim čipsetom čije su četiri jezgre pregazile magičnu brojku od 2 GHz. LG G3 je imao procesor Krait 400 na taktu od 2,26 GHz. LG tada poseže za zanimljivim rješenjem tipke Power i tipaka za kontrolu glasnoće – smješta ih na stražnju stranu, kako bi se postigla što veća ergonomija. Do danas je to zaštitni znak LG, koji su oponašali čak i neki kineski proizvođači mobitela. Memorija se nije povećavala - 2 GB radna, a interna je dostupna u verzijama 16 i 32 GB, i dalje bez mogućnosti proširenja memorije karticama. Niti baterija nije bila proširiva, a oduševila nas je s kapacitetom od čak 3000 mAh. Kamera ostaje 13-megapikselna, ali dobiva optičku stabilizaciju te mogućnost da u presvijetlim uvjetima fotkanja potamni ili posvijetli dijelove fotografije.
U prošloj, 2014. godini LG je nešto ranije, već u svibnju predstavio novi model G3, pod utjecajem ostalih proizvođača koji su već najavili svoje flagshipove (Samsung Galaxy S5, HTC One M8, Sony Xperia Z2). Dijagonala ekrana je narasla na 5,5 inča, a bio je to prvi oficijalni quad HD ekran na svijetu s rezolucijom od čak 1440 x 2560 piksela. Pojedini ostali veliki proizvođači i dan-danas još uvijek ne nude takvu rezoluciju kao niti gustoću piksela od čak 538 ppi. Procesorska snaga i dalje raste (čipset Snapdragon 801, takt na 2,5 GHz), a radna memorija se nudi u verzijama 2 GB (16 GB interna) te 3 GB (32 GB interna). Memorija postaje proširiva, a promjena zahvaća i bateriju koja se od modela G3 može i mijenjati bez odlaska u servis. Kamera je i dalje 13-megapikselna, ali dobiva laserski autofokus te dual LED flash pored stražnje kamere.
Mobil će jedini iz Hrvatske biti na svjetskoj premijeri novog modela LG G4 koji će, prema najavama zadržati istu dijagonalu ekrana kao i gustoću piksela, ali se unaprjeđuje ekran što se tiče svjetline za 25% (ekran će nositi oznaku QHD IPS Quantum), imat će 20% veći raspon boja.
Korisničko sučelje će nositi oznaku UI 4.0, kamera bi trebala imati 16 megapiksela, uz otvor blende f1.8 kako bi se poboljšalo snimanje u uvjetima slabijeg osvjetljenja. Očekujemo Android 5.0, 3 GB radne memorije te Snapdragon 810 koji se već nalazi u modelu LG Flex2.
Trenutno nema komentara.