Iako još nije stigao u prodaju i ne zna mu se cijena, novi LG G3 je privlačan poput magneta.
LG G3 je zaista veliki uređaj. Oboružan Quad HD zaslonom (2560 x 1400 točaka) koji iznosi 5,5-inča. Definitivno izgleda veći od prethodnika, a iznenađuje i Snapdragon 801 procesor radnog takta 2,5 GHz.
Što se RAM memorije tiče – novi LG G3 je oboružan s 3 GB RAM-a te ima ugrađeno 32 GB memorije. Ovo je u biti jedan pravi phablet!
Kamera ima rezoluciju od 13 megapiksela te je u praksi pokazala odlične rezultate. G2 inače ima sva tri fizička gumba na stražnjoj strani – isto vrijedi i za G3. G3 ima plastični završetak, iako finiš asocira na metal.
Stražnja kamera snima video u 4K rezoluciji (3840 x 2160 točaka), a prednja kamera iznosi 2,1 megapiksel. I više nego solidno, moramo priznati.
Nadalje, tu su NFC, Bluetooth 4.0 te instalirani Android 4.4.2. Ne zaboravimo i grafički podsustav – Adreno 330.
Već navedeni zaslon je predivan. 534 točke po inču je zaista izvrsna stvar. Izgleda sjajno, High-resolution video sadržaj je poprilično optimiziran, a Gallery aplikacija može kroz slike pokazati zaista pravu snagu ovog zaslona.
Ikone izgledaju puno oštrije, ali ipak – još uvijek postoji određen strah od nekompatibilnosti aplikacija za 2K/QHD zaslone!
Nema ručnih ISO postavki, ali postoji voice shutter – pa tako možete reći "Whiskey" i eto – ide slika. Možete imati i on-screen shutter gumb, a kamera nudi više modova raka – dual, panorama, magic focus i auto.
Slike su, eto – poprilično impresivne, a selife kamera je ipak drugačija priča. LG joj je dao nešto više, a za uzvrat smo mi korisnici dobili potpunu, pravu kameru na koju opet možete aplicirati svoje filtre! Nema nativne 2K opcije!
Bateriju je LG zaista dobro "potkožio" – radi se o 3000 mAh Li-ion bateriji (isto kapaciteta kao i na G2). Inače, dimenzije ovog uređaja su posebna stvar – 146,3 x 74,6 x 8,9 mm (zakrivljeni dizajn), a LG G3 je mase 149 grama!
Softverska strana nije podbacila. Ima tu svega – nova Camera aplikacija, predinstalirani widgeti, Google aplikacije – sve je u paketu. Smart Tips je funkcija koja se otvara swipe-om prema desnoj strani.
Smart Tips okupira oko 50 posto homescreene zone, a ako želite možete cijeli homescreen maknuti. Treba svakako uzeti u obzir da je tu i Smart Notice koji upozorava na važne događaje.
Dobit ćete izbornik s aplikacijama kao što je navedena Kamera, ali i YouTube tutoriale za rad s tim aplikacijama. Tu je i LG Health – health-tracking aplikacija s kojom ste već upoznati.
Sada ćete LG G3 moći probuditi tako da odete na homescreen i izaberete pravi "pattern", a tu je i backup PIN. Sigurnost se čini ok.
Knock Code i KnockOn su također ovdje, a dupli "tap" će lagano "probuditi" uspavanu ljepoticu kao što je LG G3. Tipkovnicu sada možete dodatno modificirati i mijenjati njezinu visinu.
Držite spacebar dovoljno dugo i napravite slide prema lijevo ili desno – i kursors se miče usporedno sa zadnjom napisanom riječi. Lakše se ispravljaju greške!
G3 je prema rezultatima veoma sličan Sonyju Xperia Z2, HTC One i Galaxy S5 modelu i "ždere" sve pred sobom. Jednostavno, mobitel koji hardverski parira svemu na tržištu.
3000 mAh baterija je izdržala 10 sati uz učestalo korištenje aplikacija i browsanja, no bez LTE-a! LG je ovdje napravio poprilično dobar posao.
LG G3 sveukupno izgleda kao pravi flagship koji spada u phablet kategoriju. Kamera je odlična, dizajn je klasičan, a opremljenost jakim procesorom. čipsetom i GPU-om svakako obećaje dobru budućnost.
Kao što smo već napisali, izrada kućišta je od plastike, iako finiš asocira na metal, a ovako veliki zaslon će (možda) mnoge i odbiti od cijele priče. Ipak, kada LG G3 bude u prodaji diljem svijeta – bit će zanimljivo vidjeti kako se korisnici mogu ili ne mogu prilagoditi na izazove novih tehnologija. Fotografije su u galeriji.
Trenutno nema komentara.