Mjerenje je obavljeno u svim hrvatskim gradovima, na glavnim prometnicama i u nekoliko manjih naselja.
Prema nezavisnom istraživanju tvrtke P3, Vipnetova mreža je imala najbolje rezultate mjerenja u svim mjerenim segmentima u odnosu na druga dva mobilna operatora. U identičnim specijalnim uređajima za mjerenje signala korištene su tri SIM kartice kupljene u hrvatskim trgovinama, a kao referentni pametni telefon korišten je Samsung Galaxy S4.
Mjerenja su pokazala kako korisnici u Vipnetu imaju najveću brzinu downloada i uploada mobilnih podataka u 3G i 4G mobilnim mrežama, najkraće vrijeme je potrebno prilikom učitavanja šest testnih web stranica, najmanji je broj odustajanja od gledanja video filmova na YouTubeu, a najmanja je i latencija (kašnjenje). Vipnet je na prvo mjesto zasjeo i u mjerenjima uspostave poziva te kvalitete HD zvuka tijekom poziva.
Mobilni prijenos podataka u stalnom je porastu u Vipnetu, a vidljivo je to iz usporedbe dva događaja - na stadionu Maksimir u Zagrebu 2008. godine je bilo prisutno 15.000 ljudi koji su prenijeli tada samo 0,1 GB podataka (4,7% prisutnih na stadionu napravilo je konekciju), a na istom takvom događanju u Maksimiru, s istim brojem posjetitelja u 2014. godini je preneseno 2,5 GB podataka (82% je imalo podatkovno spajanje). Na svjetskoj razini mobilni podatkovni promet je u prošloj godini porastao za čak 69% te u brojkama premašio ukupno korištenje interneta 2000. godine. Danas je u Vipnetu na mobilnu mrežu spojeno između 40-50% pametnih telefona, a na događanjima poput spomenutog u Maksimiru penetracija smartphoneova bude oko 70%. Zbog toga su nam potrebne sve veće brzine prijenosa podataka kako bi se udovoljilo „gladnim psima“ koji su uvijek gladni :)
Vipnetovci tijekom ove godine najavljuju povećavanje brzina prijenosa podataka na 150 Mb/s, što je već napravio njihov konkurent HT. Radi se o LTE-u kategorije 4 koji predstavlja LTE Advance čija brzina ide do 1 Gb/s, na što ćemo ipak još duže vrijeme pričekati. U međuvremenu, Vipnet će i svoju 3G mrežu „ojačati“ za brzine do 63 Mb/s, a povećavanjem širine frekvencijskog spektra na 15 MHz brzine u 4G LTE mreži porast će do 115 Mb/s.
Znate li da korisnik pametnog telefona tijekom jednog dana u prosjeku dotakne svoj smartfon 250 puta? U 2015. godini veličina prosječne web stranice je 2344 kB, u 2012. godini je bila 1042 kB, 2010. godine 70 kB. Mobilno gledanje filmova na YouTubeu od 2012. godine poraslo je s 25% na 50% udjela u downloadu, a čak 55% mobilnog prijenosa podataka u 2020. godini bit će od video prijenosa.
Idemo sada malo u statistiku društvenih servisa što se tiče mobilnog pristupa (izvor: comScore):
Facebook - 68%
Twitter - 86%
Instagram - 98%
LinkedIn - 26%
Pinterest - 92%
Tumblr - 46%
Vine - 99%
Snapchat - 100%
Koji to 3G uređaji podržavaju 3G do 63 Mb/s ako je dual carrier do 42 Mb/s?