Novosti
Mobilni zvukovi naše mladosti
Ocijeni novost:

Mobilni zvukovi naše mladosti

Autor: | 11.12.2011 u 1:58

„Nostalgija, nostalgija niz dušu krenula“ rekla bi Lidija Horvat-Dunjko, a mi – „istražujemo prošlost za mobilnim zvukom“. Podsjetimo se malo ...


Polifone melodije, tkz. „chiptunsi“ ili jednostavno MMS sadržaj koji je u sebi imao glazbu i koje su vam ljudi znali slati prije desetak godina su sada dio ropotarnice prošlosti. Sav taj dio mobitela koji nas je prije uveseljavao budući da se radilo o nečem specifičnom i zabavnom za to vrijeme – više kao da i niti ne postoji.


I dok još poneki „ringtone“ možemo čuti u stražnjem dijelu autobusa kod starije populacije koja se oslanja na starije, provjerene uređaje bez potrebe da kao mi jure za najvećim laureatima mobilne industrije – jedini način da ih opet čujemo je Internet.


To smo i napravili – izdvojili smo video sadržaj gdje ćete moći čuti i tako obnoviti neko davno izgubljeno vrijeme dok ste znali baš kao i mi slušati ovu zvonku radost samo jer vam je dosadno ili ste pokazivali „čistoću zvuka“ svojim najbližim suradnicima, prijateljima i obitelji. Da vidimo koliko će vam ovi zvukovi potaknuti nostalgiju.


Prvi od mnogih primjera je zasigurno Nokia 3310. Neki od poznatijih zvukova koje je proizvodio ovaj mobitel su: „Tick, Tick“, „Lamb“, „Knick Knack“, „Hurdy Gurdy“ i „Badinerie“ ... u biti su sve toliko originalne da bi ih najradije  sve stavili u popis.




Zvukom prepoznatljiva Nokia 3310


Evo i Motorola V70 uređaja koji je imao veoma zvučne i pomalo „napadne“ tonove za signalizaciju poziva i poruka no možemo na njoj naći odličan ringtone „Mozart“.




Motorla V70 sa svojim glazbenim repertoarom


Samsung SGH-X120 je svojim zvukovima uvelike podsjećao na računala Amiga i C64, a sve je u modernom okruženju obilježeno retro-stilom kojeg su korisnici zavoljeli. Osim toga – glazba koja je bila integrirana na uređaju opće nije bila loše kvalitete (što se sluha proizvođača tiče).




Samsung SGH-X120 - jedinstven po multimediji


Moderniji primjer dolazi od strane Sony Ericssona c905. Ovo je jedan od klasičnih pokušaja ubacivanja pop melodija u uređaj što se pokazalo solidnim napretkom u industriji.




Odličan primjer vremena kada je Sony Ericsson c905 odredio putanju glazbenih dodataka unutar uređaja što se mobitela tiče


Naravno – uvijek možete otvoriti novu temu na Mobil.hr forumu pa ćemo se svi skupa prisjetiti ovih davnih vremena kada je ugrađena glazba na mobitelu značila nešto više nego ove današnje koje u nedostatku prostora odmah brišemo.


Zanimljivosti

Komentari

Trenutno nema komentara.

Odgovori


Moglo bi te i ovo zanimati...
 

Zanimljivosti

10 najbržih mobitela u 2016